Açılışa, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ordu Valisi Orhan Düzgün, Ak Parti Ordu Milletvekilleri Mustafa Hamarat, Fatih Han Ünal, İhsan Şener, CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, Ordu Belediye Belediye Başkanı Seyit Torun ve ünlü sinema sanatçısı Kadir İnanır’ın yanı sıra birçok davetli katıldı.
 
Poyraz: "Turizme yönelik yatırımlar yapmalıyız" İş adamı Mustafa Poyraz, Ordu’da ikinci oteli açmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, Ordu’da turizme yönelik yatırımların arttırılması gerektiğini söyledi. Poyraz, bundan sonrada Ordu’ya yatırım yapacaklarını belirterek açılışa katılan herkese teşekkür etti.


Torun: "Poyraz’a teşekkür ediyorum" Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun ise, Bugün burada güzellikleri paylaşıyoruz, ordu kabuğunu kırdı. Trabzon’la Samsun arasında kalmışlığından kurtulmaya çalışıyor. Ordu artık sadece tarımdan değil ülkede turizm pastasından da pay alır hale geldi. Ben bu yatırımları ülkemize kazandıran işadamlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.


Günay: "Yeni markalar yaratmalıyız" Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ise, “ Bugünü çok önemsiyorum. Çünkü biz artık Türkiye'yi turizmin her alanında iddialı olması gereken yere yükselttik. Dünya'da 7. sıradayız. Amerika ve Çin var önümüzde. Avrupa'da da İspanya, İtalya ve Fransa var. İngiltere'yle gelecek yıl kafa kafayayız. O zaman sadece biz deniz kıyısındaki otel işletmeciliğinin olmanın ötesinde ülkenin bütününe ve dünyaya yayılan yeni zincirler üretmek, yeni markalar üretmek sorumluluğuyla karşı karşıyayız. Ben işadamı Mustafa Poyraz beye böyle bir yatırımı bölgemize kazandırdığı için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


Bakan Şahin: "Mutluyuz, sevinçliyiz, gururluyuz" İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ise, “ Mutluyuz, sevinçliyiz, gururluyuz, Ben zaman zaman geliyorum ama Kültür ve Turizm Bakanımızı aramızda çok sık göremiyoruz. Bugün burada olması ayrı bir güzellik. Ordu Karadeniz’in orta yeri. İnşallah Ordu insanların geldikten sonra tekrar gelmek istediği bir şehir haline getireceğiz” diye sözlerini tamamladı. Konuşmaların ardından kurdele kesilerek Otel Balıktaşı City’nin açılışı yapıldı.